خرید زعفران درجه یک صادراتی با قیمت استسثنایی و کیفیت بی نظیر

آنچه در این مقاله می خوانید...

با صادرات زعفران بیشتر آشنا شوید:درباره صادرات زعفران چه می دانید؟مدارک لازم در تنظیم اظهارنامه زعفران صادراتی:چه آزمایشاتی روی زعفران برای صادرات انجام می شود؟خرید زعفران صادراتی مشهد:ویژگی های ظاهری زعفران صادراتی:کاربردهای زعفران صادراتی درجه یک در خارج از کشور:خرید زعفران نگین صادراتی:قیمت زعفران صادراتی به دلار:عوامل موثر در خرید و فروش زعفران صادراتی:موارد مصرف زعفران درجه یک صادراتی:میزان تولید زعفران در سایر کشورهای جهان:مشخصات گیاه زعفران:تولید انواع زعفران از گل زعفران:تولید انواع زعفران صادراتی:قیمت زعفران نگین صادراتی در سال 1402:
خرید زعفران درجه یک صادراتی با قیمت استسثنایی و کیفیت بی نظیر

با صادرات زعفران بیشتر آشنا شوید:

آیا در فکر راه اندازی یک شرکت صادرات زعفران برای ارسال زعفران به خارج از کشور هستید؟ خرید زعفران درجه یک صادراتی با قیمت استسثنایی و کیفیت بی نظیر از کجا امکان پذیر است؟ آیا می خواهید از مدارک و مجوزهای لازم برای صادرات زعفران مطلع شوید؟

اگر می خواهید زعفران صادراتی ایران را بیشتر بشناسید و اطلاعات و دانسته های خود را در خصوص صادرات زعفران افزایش دهید تا بتوانید با فعالیت در این حوزه به سودآوری بیشتر برسید پییشنهاد میکنیم خواندن این مطلب را از دست ندهید.

در این مطلب درباره موضوعات زیر به طور مفصل صحبت خواهیم کرد: انواع زعفران صادراتی کدامند و تفاوت بین آنها در چیست؟ بازار خرید و فروش زعفران صادراتی چگونه است؟ قیمت زعفران صادراتی به دلار چقدر است؟

عوامل موثر در خرید و فروش زعفران صادراتی کدامند؟ کاربردهای زعفران صادراتی در خارج از کشور چیست؟ شرایط معامله زعفران صادراتی چیست؟ اگر می خواهید با مراحل و قوانین صادرات زعفران بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

آشنایی با صادرات زعفران

درباره صادرات زعفران چه می دانید؟

اگر در فکر راه اندازی یک شرکت صادرات زعفران برای ارسال زعفران از ایران به کشورهای دیگر هستید باید در ابتدا مدارک و مجوزهای لازم را تهیه و آن را به گمرک محل صدور زعفران ارائه دهید. این مدارک عبارتند از :

 • کارت بازرگانی صادر کننده زعفران
 • مجوز صدور زعفران صادراتی
 • صورت عدلبندی
 • گواهینامه بهداشت زعفران صادراتی
 • گواهینامه استاندارد
 • معرفی نامه اظهار کننده زعفران به گمرک
 • گواهینامه قرنطینه دامی و نباتی

شرکتهای صادرات زعفران با تهیه مدارک ذکر شده، زعفران را به گمرک محل صدور برده و پس از صدور قبض انبار، اظهارنامه صادراتی را تنظیم می کنند. درباره صادرات زعفران چه اطلاعات دیگری می دانید؟

مدارک لازم در تنظیم اظهارنامه زعفران صادراتی:

برای تنظیم اظهارنامه زعفران صادراتی مدارک زیر لازم است:

 • مشخصات صادر کننده زعفران
 • مشخصات اظهار کننده زعفران
 • شرایط معامله زعفران صادراتی
 • مشخصات خریدار
 • کشور محل صدور
 • کشور مبدا
 • مشخصات وسیله حمل و مبدا بارگیری
 • مشخصات زعفران از نظر نوع، تعرفه، وزن و …
 • ریز اقلام هزینه های گمرک
 • مشخصات محموله از نظر بسته بندی و نوع بسته بندی، مقدار، علامت و …
 • نام گمرک، شماره و مشخصات ثبت اظهارنامه

در ادامه درباره شرایط خرید زعفران درجه یک صادراتی و قوانین صادرات زعفران بیشتر صخبت می کنیم.

چه آزمایشاتی روی زعفران برای صادرات انجام می شود؟

انجام آزمایشات زعفران صادراتی

شرکتهای صادرات زعفران باید همواره محصول زعفران خود را در آزمایشگاه ها مجهز آزمایش کنند. آیا می دانید چه آزمایشاتی روی زعفران برای صادرات انجام می شود؟ آیتم های زیر را برای داشتن زعفرانی با کیفیت در نظر داشته باشند:

 • بررسی و استخراج رنگ اضافی زعفران صادراتی
 • تست قدرت رنگ دهی
 • بررسی رطوبت زعفران صادراتی
 • مقدار مواد محیطی و مواد به جا مانده از گل در زعفران صادراتی
 • انحلال پذیری عصاره در آب سرد
 • رنگدانه ها
 • نیتروژن آن
 • فیبر خام

خرید زعفران صادراتی مشهد:

زعفران صادراتی مشهد

زعفران صادراتی مشهد در حال حاضر بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده است. این زعفران صادراتی گزینه ایده آل برای صادرات است زیرا مشهد یکی از بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده زعفران در جهان محسوب می شود. خرید و فروش زعفران صادراتی با توجه به کیفیت ظاهری و کیفیت شیمیایی زعفران مشخص می شود.

زعفران صادراتی مشهد درجه یک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ویژگی های ظاهری زعفران صادراتی:

زعفران صادراتی باید دارای رشته های درشت و بدون رشته های شکسته شده باشد.

همچنین رنگ قرمز خوشرنگ و یکدست زعفران صادراتی از ویژگی های این محصول صادراتی است.

گیاه زعفران یک بار در سال روییده می شود و فصل برداشت آن در مشهد و استان خراسان در پاییز است و اوایل آبان ماه تا اواسط آذر فصل برداشت گل زعفران برای صادرات خواهد بود.

زعفران صادراتی مشهد بیشتر به کشورهای اسپانیا، چین، استرالیا، امارات متحده عربی، بحرین، عمان، تایوان، قطر، افغانستان و … صادر می شود.

ویژگی های ظاهری زعفران صادراتی

کاربردهای زعفران صادراتی درجه یک در خارج از کشور:

زعفران صادراتی ایران علاوه بر این که به عنوان یک طعم دهنده و رنگ دهنده در غذا به کار می رود، بسیاری از کشورها در پخت شیرینی های معروف خود نیز از این زعفران ایرانی استفاده می کنند.

به عنوان مثال در پخت پائیلا اسپانیایی، کاری هندی، شیرینی های زعفرانی سوئدی و بسیاری از غذاها و شیرینی های معروف دیگر استفاده می شود.

تحقیقات و مقالات در خصوص زعفران صادراتی نشان داده است که این ادویه طبیعی ایران حاوی مواد شیمیایی و البته مفید به عنوان یک ماده غذایی میباشد؛ ترکیباتی نظیر کربوهیدرات ها، مواد معدنی و ویتامین ها، رنگدانه ها، اسانس های غذایی، طعم دهنده ها و … به طور طبیعی در زعفران وجود دارند.

حدود 80 درصد زعفران صادراتی به کشورهای جهان در کشور ایران تامین می شود.

در ادامه درباره قیمت خرید زعفران درجه یک صادراتی در بازار داخل و خارج بیشتر صخبت می کنیم.

خرید زعفران نگین صادراتی:

زعفران نگین صادراتی مشهد از بهترین زعفران های ایران و به عنوان پرطرفدارترین زعفران در بازار به شمار می رود. البته این زعفران چون از کیفیت بالایی برخوردار است قیمت آن نسبت به زعفران های دیگر نیز بالاتر است و گران قیمت ترین زعفران به حساب می آید.

خرید و فروش زعفران صادراتی نگین نه تنها در بازار ایران بسیار زیاد است بلکه تجار ایرانی سعی در خرید و فروش این نمونه زعفران برای صادرات دارند.

قیمت زعفران صادراتی به دلار:

قیمت زعفران صادراتی به دلار

برای تعیین قیمت زعفران صادراتی فله ای باید قیمت اصلی هر کیلو زعفران را به همراه گمرک و هزینه ارسال محاسبه کرد و برای تعیین قیمت زعفران صادراتی بسته بندی شده، علاوه بر قیمت زعفران، گمرک و هزینه ارسال باید هزینه بسته بندی نیز در نظر گرفته شود.

طبق آمار و ارقام به دست آمده در خصوص قیمت زعفران صادراتی در سال گذشته قیمت هر کیلو زعفران در بازارهای ایران حدودا 35 تا 45 میلیون تومان به فروش می رسید که این مبلغ چیزی در حدود 1679 دلار است ولی بهای هر کیلو زعفران در خارج از ایران تقریبا 4 برابر فروخته می شود.

عوامل موثر در خرید و فروش زعفران صادراتی:

عوامل موثر در خرید و فروش زعفران صادراتی

به دلیل اهمیت زعفران برای سایر کشورها به عنوان یک گیاه طبیعی و یک ادویه کاربردی در طبخ غذا، مشتریان جهانی که متقاضی خرید زعفران صادراتی ایران هستند، رقم قابل توجه می باشد. عواملی که در خرید و فروش زعفران صادراتی تاثیر دارد به نوعی به مراحل کاشت، برداشت و فرآوری این ادویه گرانبها مربوط می شود.

برای اینکه زعفران صادراتی در بازارهای جهانی به خوبی به فروش برسد لازم است که شرایط کشت این گیاه در زمین ها به صورت طبیعی کنترل شود، برداشت آن به موقع انجام گیرد و فرآوری آن در کارخانه مربوطه با استفاده از کادر حرفه ای و دستگاه های پیشرفته انجام شود.

دستگاههای پیشرفته بسته بندی زعفران صادراتی در کارخانه ها موجب می شود این ادویه گرانبها به دقت و با وزن مشخص و در بسته بندی های بسیار زیبا و چشم نواز وارد بازار شوند.

زعفران صادراتی که قرار است به کشور های خارجی صادر شود، نیاز به دریافت گواهینامه استاندارد سلامت از سازمان غذا و دارو دارد و همچنین از نظر بسته بندی ظاهری باید با استانداردهای کشور وارد کننده مطابقت داشته باشد.

شرکت هایی که در حوزه صادرات زعفران ایران فعالیت می کنند با اندکی خلاقیت و تغییر در روش های بازاریابی و بسته بندی کالا می‌توانند در این زمینه موفقیت بیشتری کسب کنند.

برای خرید زعفران درجه یک صادراتی و صادرات زعفران به کشور مورد نظرتان می توانید همین الان با ما ارتباط بگیرید.

موارد مصرف زعفران درجه یک صادراتی:

مصارف زعفران صادراتی

مهم ترین موارد مصرفی زعفران صادراتی به صورت زیر معرفی می گردد:

 • استفاده زعفران صادراتی در صنایع مواد غذایی، طبخ غذا و تهیه نوشیدنی
 • کاربردهای دارویی و درمانی
 • کاربرد در آشپزی در خانه ها و رستوران ها
 • استفاده از زعفران در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی
 • کاربرد در صنایع عطر و ادکلن
 • استفاده از زعفران به عنوان یک طعم دهنده
 • کاربرد زعفران به عنوان یک سوغاتی
 • زعفران صادراتی به عنوان یک رنگ دهنده طبیعی
 • با زعفران صادراتی بیشتر آشنا شوید

در ادامه درباره میزان تولید زعفران در سایر کشورها و معرفی انواع زعفران برای انتخاب بهتر هنگام خرید زعفران درجه یک صادراتی صخبت می کنیم.

میزان تولید زعفران در سایر کشورهای جهان:

میزان تولید زعفران در سایر کشورهای جهان

جای خوشحالی است که در این گزارش بگوییم کشور ایران حدود ۹۰ درصد از زعفران صادراتی جهان را فراهم می‌کند. بنابراین یکی از اصلی ترین تولید کنندگان زعفران در جهان، کشور ایران شناخته شده است. بازار خرید و فروش زعفران صادراتی در ایران بسیار فعال و پرطرفدار است.

کشور آمریکا بزرگترین وارد کننده زعفران صادراتی در جهان شناخته شده است. این ادویه گران قیمت از منطقه مدیترانه به سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی ارسال می‌شود. بیشترین مصرف زعفران در آمریکا و اروپا برای مصارف دارویی و درمانی است.

کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر انگلستان و همچنین محققان آمریکایی در تلاشند بتوانند نمونه هایی از گیاه زعفران را تولید کنند که با آب و هوای خشک و گرم سازگارتر باشد؛ به این ترتیب امید است در آینده، کشورهایی که شرایط مساعد برای کاشت و پرورش زعفران صادراتی را ندارند، بتوانند از این فناوری استفاده کنند.

کاشت و پرورش زعفران صادراتی از طریق کشت گلخانه ای نیز امکان پذیر است؛ اما شرایط پرورش آن باید به صورت کامل و بی عیب و نقص فراهم شود. راه اندازی کسب و کار برای خرید و فروش زعفران صادراتی با یک طرح توجیهی کاملاً منطقی و اصولی امکان پذیر است.

مشخصات گیاه زعفران:

مشخصات گیاه زعفران

گل های زعفران با رایحه ای دلپذیر و عطری دل انگیز در ماه اکتبر تا نوامبر شکوفا می شوند. کارگران در اوایل صبح، گل‌های زعفران را برداشت می کنند. این کار به آرامی و با ظرافت زیاد انجام می گیرد تا هیچ آسیبی به زعفران ها وارد نشود.

از مشخصات گیاه زعفران این است که دارای شش گلبرگ بنفش، سه پرچم زرد رنگ و کلاله قرمز رنگ سه شاخه که متصل به قسمت خامه است، می باشد.

گلبرگ ها از گل ‌های زعفران جدا می شود و هر یک برای مصارف مختلف در یک قسمت جمع می گردد. گلبرگ ها برای مصرف در صنعت لوازم آرایشی بسیار مناسب هستند. گل های زعفران برای مرحله خشک شدن و بسته بندی، منتقل می گردند. در این مرحله است که دستمزد نیروی کار بر روی قیمت زعفران صادراتی  بسیار تاثیر می گذارد.

به دلیل اینکه گل های زعفران صادراتی بسیار حساس و آسیب‌پذیر هستند، هنوز فناوری‌ها و ماشین آلاتی طراحی نشده است که بتواند زعفران را بدون آسیب و از بین رفتن، از زمین کشاورزی جدا کند. به این ترتیب کارگران به صورت فیزیکی، زعفران صادراتی را برداشت می کنند.

تولید انواع زعفران از گل زعفران:

گیاه زعفران از دو بخش تشکیل شده است که در تشخیص و معرفی انواع زعفران صادراتی بسیار مهم است.

 1. قسمت اول، کلاله نام دارد (قسمت قرمز زعفران)
 2. قسمت دوم، ساقه نام دارد (قسمت سفید زعفران)

در اینجا به نحوه تولید انواع زعفران از گل زعفران می پردازیم.

انواع زعفران

زعفران دسته: یکی از انواع زعفران صادراتی است. این نوع زعفران، یک نخ کامل است که دارای قسمت قرمز و زرد زعفران می باشد. قسمت زرد حدود 30٪ و قسمت قرمز حدود 70٪ است. در این نوع طبقه بندی، زعفران کاملاً دست نخورده ارائه شده و تمام بخش های سه گانه زعفران از قسمت سفید آن جدا نمی شوند.

چیدمان این نوع زعفران، به صورت یک طرفه و دو طرفه انجام می شود. در چیدمان یک طرفه، ساقه ها و کلاله ها نیز در راستای یکدیگر قرار دارند. اما در شیوه دو طرفه، کلاله ها در دو طرف و ساقه زعفران در وسط قرار می گیرد.

زعفران پوشال: ساقه تار زعفران (قسمت سفید) از زیر گل جدا می شود به طوری که طول کلاله ها، 1 تا 3 میلی متر است. در انتهای گونه های مختلف زعفران، حالت زردی یا سفیدی وجود دارد که شکل پوشال به آن می بخشد. به همین دلیل آن را زعفران پوشال می نامند. pushal safrron به دو نوع قلمدار و پوشال تقسیم می شود.

این نوع زعفران صادراتی از درجه 1 تا 3 ، بر اساس درشت بودن کلاله و اندازه گیری ساقه کم رنگ که به آن متصل است سنجیده می شود. زعفران پوشال که دارای کلاله ضخیم و صاف و بدون پیچ خوردگی بوده و همچنین ریشه کمتری دارد، “زعفران قلمدار پوشال” نامیده می شود.

آن دسته از زعفران پوشال که کلاله طبیعی دارد و با ریشه پیچ و تاب خورده بیشتری همراه است، زعفران پوشال عادی نام می گیرد.

تولید انواع زعفران صادراتی:

انواع زعفران صادراتی از گل زعفران تولید می شوند.

زعفران سرگل: رایج ترین نوع زعفران برای استفاده است و مشتریان معمولاً با این نوع زعفران آشنا هستند. زعفران سرگل با نام های مختلفی همچون زعفران ممتاز، سرقلم و سرریشه شناخته می شد. در کشورهای خارجی برای خرید زعفران صادراتی، به این نوع زعفران، “زعفران قرمز” گفته می شود. در سرگل زعفران که یک زعفران خالص است، ریشه (قسمت سفید زعفران) کاملاً حذف شده و فقط قسمت قرمز باقی مانده است.

قیمت زعفران صادراتی سرگل بسته به ضخامت کلاله، کوچک یا بزرگ بودن ریشه سفید و همچنین میزان ثبات و استحکام کلاله معین می شود. تشخیص کیفیت سرگل کار دشواری است. كيفيت زعفران با دو شاخص عنوان شده است: “طول کلاله” و “وجود یا عدم وجود تکه های سفيد رنگ”.

زعفران نگین: زعفران نگین یکی از مرغوب ترین انواع زعفران صادراتی است. این گونه از رنگ شگفت انگیز برخوردار بوده و بسیار معطر است. در این زعفران نگین، سه نخ کلاله به یکدیگر متصل است که صاف و بدون شکستگی هستند. همین امر باعث شده این نوع زعفران، بهتر به نظر برسد و قیمت بیشتری نسبت به زعفران سرگل داشته باشد.

قیمت انواع زعفران نیز به همین دلیل متغیر است. مردم ترجیح می دهند زعفران سرگل را خریداری کنند، زیرا رنگ آن یکنواخت بوده و در واقع، ارزان تر است. مشتریان خارجی بیشتر به دنبال خرید زعفران نگین هستند. قیمت انواع زعفران صادراتی از نوع نگین، متفاوت است و بسته به نیاز مشتریان برای آنها تأمین می شود.

برای خرید زعفران درجه یک صادراتی می توانید همین الان با ما ارتباط بگیرید.

قیمت زعفران نگین صادراتی در سال 99

قیمت زعفران نگین صادراتی در سال 1402:

برای تولید، برداشت و خشک کردن زعفران و بسته بندی زعفران تجهیزات و دانش کافی نیاز است تا کیفیت زعفران در طی مراحل تولید تا عرضه به بازار، حفظ شود. شرکت ما تمامی مراحل تولید تا بسته بندی و صادرات زعفران را طبق اصول استاندارد و با حفظ کیفیت اولیه انجام می دهد.

امروزه شرکت های مختلف زعفران را بصورت کلی و جزئی وارد بازار می کنند و با نام و برند های مختلف به بازار عرضه می کنند. ولی اکثر این شرکت ها خود تولید کننده یا کشاورز زعفران نیستند و زعفران را فقط از کشاورزان و شرکتهای دیگر خریداری می کنند . به همین دلیل قیمت ثابتی در این بازار وجود ندارد و برای رقابت در این بازار هر فروشنده یک قیمت را برای زعفران خود در نظر گرفته است تا بتواند مشتری را با قیمت پایین تر جذب خود کند.

شرکت ما در حوزه عمده فروشی زعفران فعالیت دارد. عمده فروشان و شرکت‌های پخش مواد غذایی و تمامی عزیزانی که قصد فعالیت در زمینه فروش عمده زعفران را دارید می‌توانند برای تهیه انواع زعفران قاینات در مقادیر کیلویی با ما در ارتباط شوند.

خرید زعفران درجه یک صادراتی با قیمت استسثنایی و کیفیت بی نظیر را با ما تجربه کنید. برای اطلاع از قیمت زعفران نگین صادراتی در سال 1402 می توانید همین الان با ما ارتباط بگیرید.

جهت خرید زعفران میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران عمده شماره موبایل: 09153363715
واتس آپ زعفران عمده واتس آپ: 09153363715
کانال تلگرام زعفران عمده تلگرام: ورود به کانال تلگرام

قیمت لحظه ای زعفران فروشگاه عمده

لیست قیمت روز زعفران

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.
نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی65 میلیون و 700 هزار تومان
زعفران سرگل صادراتی63 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
زعفران سرگل معمولی60 میلیون تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران عمده شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

اقای قربانی

اقای قربانی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید

پیام در واتساپ