لیست قیمت زعفران یک گرمی قائنات در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت روز زعفران در بازار چقدر است؟قیمت زعفران سرگل چند است؟ قیمت زعفران دخترپیچ چقدر است؟قیمت ریشه زعفران چند است؟قیمت زعفران یک گرمی قائنات:مناسب ترین قیمت انواع زعفران:قیمت یک مثقال زعفران در سال 1402:قیمت زعفران یک گرمی بهرامن:قیمت یک گرم زعفران سحرخیز:قیمت هر گرم زعفران 1402:قیمت هر گرم زعفران خشک چند است؟قیمت زعفران کیلویی در مشهد چقدر است؟علت تفاوت قیمت زعفران چیست؟چند نکته مهم درباره قیمت زعفران:
لیست قیمت زعفران یک گرمی قائنات در بازار

ما در این مطب قصد داریم به شما مهمترین نکات خرید زعفران به همراه لیست قیمت زعفران یک گرمی قائنات در بازار را آموزش دهیم تا به وسیله آن ها بتوانید قادر باشید قبل از خرید زعفران با مطالعه این مطلب آگاهی خود را نسبت به نکات لازم درباره خرید زعفران کامل کنید.

قیمت روز زعفران در بازار چقدر است؟

قیمت روز زعفران در بازار، علی‌­الخصوص در بازار ایران توسط فروشگاه­های مختلف تا حدود قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است. اما قیمت واقعی زعفران خالص چقدر است؟

وقتی درباره قیمت زعفران می‌پرسیم، اولین سوالی که مطرح می­ شود این است که «منظور از زعفران، چه زعفرانی است؟»

پس بهتر است اول انواع زعفران را بشناسیم و بعد به سراغ قیمت­ها برویم.

قیمت زعفران سرگل

قیمت زعفران سرگل چند است؟

زعفران سرگل که به قسمت قرمز رنگ شاخه گل زعفران گفته می­‌شود و این قسمت زعفران همان چیزی است که بیش از دیگر انواع زعفران در بازار مشاهده می‌­کنیم.

در حال حاضر قیمت زعفران سرگل در بازار به ازای هر مثقال بین 148 تا 158 هزار تومان است. دلیل این تفاوت صرفا به خاطر تفاوت در برند یا بسته‌بندی نیست بلکه دلیل آن؛ تفاوت قدرت رنگ‌دهی آن است. در شرکت ما تمام محصولات زعفران با قدرت رنگ­دهی بالا ارائه می‌­شود.

بسته به اینکه کی این مطلب را می خوانید ممکن است قیمتها تغییر کرده باشد. برای اطلاع از قیمت روز زعفران سرگل می توانید با ما ارتباط بگیرید.

 قیمت زعفران دخترپیچ چقدر است؟

قیمت زعفران دخترپیچ

رشته­‌کامل، دسته یا دخترپیچ به قسمت زرد رنگ و قرمز رنگ شاخه گل زعفران گفته می‌شود که قیمت کمتری نسبت به سرگل دارد.

اکثر کشاورزان منطقه قائنات که مبدا اصلی زعفران در ایران محسوب می‌­شود، زعفران رشته کامل مصرف می‌­کنند. چون آنها می­دانند که قسمت زرد رنگ شاخه گل زعفران هم همان خواص قسمت قرمز رنگ را دارد و دلیلی نمی­‌بینند که این قسمت از گل را دور بریزند و مصرف نکنند..

در بازار قیمت خیلی مشخصی برای رشته کامل وجود ندارد این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت در قدرت رنگ­‌دهی آنهاست. اگر می خواهید بدانید قیمت زعفران دخترپیچ چقدر است هم اکنون با ما تماس بگیرید.

قیمت ریشه زعفران چند است؟

قیمت ریشه زعفران

ریشه یا دم زعفران همانطور که از نام آن مشخص است، به قسمت ریشه زعفران گفته می­ شود. برای بسیاری سوال است که مصرف ریشه زعفران چه فایده‌­ای دارد و چرا باید ریشه زعفران را مصرف کنیم.

اگر به دنبال خواص زعفران هستید و می­‌خواهید به میزان کمتری هزینه کنید، ریشه زعفران انتخاب خوبی است. اگر می خواهید بدانید قیمت ریشه زعفران چند است هم اکنون با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران یک گرمی قائنات:

زعفران کاران قائنات از طریق مجموعه زعفران عمده توانسته‌­اند برای کسب درآمد بیشتر، به جای گسترش زمین کشاورزی (که منجر به مصرف آب بیشتر شده و کیفیت محصول نهایی را کاهش می‌­دهد) از طریق تولید زعفران با قدرت بیشتر، عدم استفاده از کود شیمیایی، صرفه جویی در مصرف آب و مواردی از این دست درآمد خود را افزایش دهند.

ما روندی ایجاد کرده‌­ایم که با حذف واسطه‌­ها و تفکیک کشاورزان بر اساس کیفیت و قدرت زعفران تولید شده، زعفران با کیفیت بالاتری در اختیار مردم قرار دهیم و درآمد کشاورزان را با حذف واسطه­ ها افزایش دهیم.

برای اطلاع از قیمت زعفران یک گرمی قائنات می توانید با ما تماس بگیرید.

مناسب ترین قیمت انواع زعفران:

 مجموعه زعفران عمده به عنوان یک مرکز خرید و فروش زعفران صادراتی می باشد. همان طور که پیشتر گفتیم ما تولید کننده زعفران هستیم و بدون واسطه و با بهترین کیفیت انواع زعفران را تقدیم شما می کنیم. هرکجای ایران یا جهان که باشید می توانیم سفارش شما را ارسال کنیم.

چنانچه مایل باشید می توانیم بخشی از سفارش تان را به عنوان نمونه ارسال کرده و پس از تایید شما تمام حجم سفارش تان را برایتان ارسال نماییم.

برای ثبت سفارش می توانید همین حالا با ما در ارتباط باشید. بهترین انواع زعفران متناسب با حوزه کاری تان را به شما معرفی خواهیم کرد و شما خواهید توانست با مناسب ترین قیمت؛ انواع زعفران مورد نیاز خود را خریداری کنید.

برای اطلاع از قیمت هر گرم زعفران می‌توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

قیمت یک مثقال زعفران در سال 1402:

قیمت یک مثقال زعفران در سال 99

اگر بخواهیم زعفران را به مثقال و گرم تبدیل کنیم باید بگوییم یک کیلو زعفران معادل 217 مثقال و شامل 1000 گرم می باشد یعنی اگر قیمت زعفران را به گرم به شما بدهند بطور مثال گرمی 30 هزار تومن برای اینکه بفهمید قیمت یک مثقال چقدر است باید 30 را  4.6 ضرب کنید تا قیمت آن بدست آید.

اگر در خانه ترازوی گرمی دارید و میخواهید وزن گرم را به مثقال تبدیل کنید باید گرم را 217 مثقال ضرب کنید تا وزن آن بدست آید.

برای اطلاع از قیمت یک مثقال زعفران در سال 1402 می‌توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران یک گرمی بهرامن:

برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند زعفران‌ بهرامن یک نوع زعفران است درحالیکه زعفران بهرامن اشاره به نام شرکت پخش کننده زعفران دارد و ارتباطی به نوع زعفران ندارد.

چهار نوع اصلی زعفران وجود دارد که عبارتند از زعفران دسته، زعفران سرگل، زعفران پوشال و زعفران نگین. شرکت های مختلف با نام های متفاوت این ۴ نوع زعفران را در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می کنند. قیمت زعفران یک گرمی بهرامن بسته نوع ظروف و زعفران متفاوت می باشد.

قیمت یک گرم زعفران سحرخیز:

همانطور که گفتیم منظور از زعفران سحرخیز؛ زعفرانی است که شرکت سحرخیز به بازار عرضه می کند و ارتباطی به نوع زعفران و یا کیفیت آن ندارد. برخی از افراد به اشتباه می پرسند زعفران سحرخیز بهتر است یا زعفران بهرامن؟!

در واقع باید گفت که آنچه بهتر بودن زعفران را تعیین می‌کند نوع زعفران و درجه کیفیت آن است. به عنوان مثال در بین انواع زعفران؛ زعفران نگین بهترین نوع زعفران است.

شرکت هایی مانند سحرخیز و بهرامن و … زعفران نگین و سایر انواع زعفران را با درجه کیفیت های مختلف در بسته بندی های مختلف عرضه می کنند. بنابراین قیمت یک گرم زعفران سحرخیز متفاوت از قیمت زعفران بهرامن خواهد بود.

قیمت هر گرم زعفران 1402:

قیمت هر گرم زعفران 99

خراسان جنوبی و خراسان رضوی بزرگترین تولید کننده زعفران در دنیا هستند و بخش عمده تولید زعفران ایران صادر می شود. از جمله  مهمترین عوامل موثر بر قیمت زعفران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تقاضای جهانی و داخلی زعفران
 •  نوسانات نرخ ارز و به ویژه دلار و یورو
 • مقدار تولید زعفران در سال زراعی
 • میزان عرضه زعفران توسط کشورهای دیگر در بازار
 •  قوانین و مقررات داخلی و همچنین خارج از کشور
 •  تعرفه های گمرکی در کشور های وارد کننده زعفران

برای اطلاع از قیمت هر گرم زعفران 1402 می توانید با ما ارتباط بگیرید.

قیمت هر گرم زعفران خشک چند است؟

قیمت هر گرم زعفران خشک

بخش عمده محصول زعفران ایران صادر می‌گردد و کشور ایران با تولید بیش از ۹۰ درصد از زعفران جهان، بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا می باشد لذا هر گونه تغییر و نوسان در نرخ ارز در کشور، قیمت زعفران را تحت تاثیر قرار می دهد.

وقتی زعفران صادر نشود و مصرف داخلی زعفران نیز به دلیل مشکلات اقتصادی کاهش یافته و کشاورزان و کسانی که محصول را نگه داشته اند در حال عرضه آن به بازار هستند، همه این موارد باعث افزایش عرضه و کاهش قیمت شده است. همچنین افزایش کاشت زعفران و برداشت سال 1398 منجر به کاهش بیشتر قیمت زعفران در سال 98 شد.

در سال 1400 به دلیل کاهش شدید تولید گل زعفران و کاهش عرضه زعفران به بازار؛ قیمتها افزایش چند برابری نسبت به سال 99 داشته است.

در شش ماهه نخست سال 1401 نوسانات قیمتی بازار زعفران قابل توجه نبود. اما بعد از فصل برداشت زعفران با افت قیمت زعفران مواجه بودیم. یکی از دلایل آن افزایش عرضه زعفران به بازار نسبت به مدت مشابه سال قبل بود. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید قیمت هر گرم زعفران خشک چند است باید میزان عرضه و تقاضای زعفران در آن سال را مد نظر داشته باشید.

قیمت زعفران کیلویی در مشهد چقدر است؟

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی مزارع زعفران، برای تهیه هر کیلو زعفران دسته (دختر پیچ) خشک شده به بیش از 150 کیلوگرم گل زعفران که معادل 230 هزار گل زعفران است، نیاز است. حدود 110 کیلوگرم پیاز زعفران در مساحتی حدود 350 متر‌مربع کاشته می‌ شود که به حدود 4 هزار متر مکعب آب و دو و نیم تن کود نیاز دارد.

به این آمار اگر هزینه 300 کارگر روز در سال را هم اضافه کنید، تنها به بخشی از هزینه‌ های تمام شده یک کیلو زعفران پی خواهید برد.

استان های خراسان جنوبی و رضوی بزرگترین تولید کنندگان زعفران در کشور هستند. زعفرانی که توسط کشاورز برداشت می‌شود به شرکت ها و مغازه های مختلف فروخته می‌شود.

فروشگاه های کوچک و بزرگ زعفران را جمع آوری کرده و به بازار بزرگ مشهد عرضه می کنند. بنابراین بازار مشهد نقش مهمی در تعیین قیمت زعفران دارد.

شاید بپرسید قیمت زعفران کیلویی در مشهد چقدر است؟ همانطور که توضیح دادیم میزان عرضه و تقاضا و برداشت سالانه زعفران روی قیمت کیلویی زعفران تاثیر گذار می‌باشد. برای اطلاع از قیمت روز زعفران می‌توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

 قیمت زعفران کیلویی در مشهد

علت تفاوت قیمت زعفران چیست؟

عوامل داخلی و خارجی بر قیمت خرید و فروش زعفران تاثیرگذارند. بخشی از این عوامل شامل نوسانات ارز، میزان صادرات، نام برند و شرکت عرضه کننده زعفران می باشد اما مهمترین علت در تعیین قیمت زعفران مقدار سفارش شما می باشد.

برای مثال قیمت زعفران در معامله 10 کیلو زعفران با قیمت آن در معامله 100 گرم زعفران متفاوت خواهد بود.

امام همانطور که گفتیم مهم ترین علت تفاوت قیمت زعفران در بازار، نوع و کیفیت زعفران می باشد. برای اطلاع از قیمت زعفران یک گرمی قائنات می‌توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید. 

چند نکته مهم درباره قیمت زعفران:

اگر قصد خرید زعفران را دارید در اینجا چند نکته مهم درباره قیمت زعفران را به شما می‌گوییم:

 • با توجه به نوع زعفران و کیفیت و عیار آن قیمت ها متفاوت می باشد
 •  نوسانات قیمت ارز و دلار روی قیمت زعفران تاثیرگذارند 
 • نوع بسته بندی زعفران روی قیمت آن تاثیر دارد 
 • قیمت شرکت های عرضه کننده زعفران با همدیگر متفاوت است
 •  ارائه گواهینامه های بهداشت و سلامت روی قیمت زعفران موثر است 
 • خرید و فروش شرایطی ( خرید مدت دار) قیمت‌ها را کمی تغییر می‌دهد
جهت خرید زعفران میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران عمده شماره موبایل: 09153363715
واتس آپ زعفران عمده واتس آپ: 09153363715
کانال تلگرام زعفران عمده تلگرام: ورود به کانال تلگرام

قیمت لحظه ای زعفران فروشگاه عمده

لیست قیمت روز زعفران

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.
نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی65 میلیون و 700 هزار تومان
زعفران سرگل صادراتی63 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
زعفران سرگل معمولی60 میلیون تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران عمده شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

اقای قربانی

اقای قربانی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید

پیام در واتساپ