قیمت هر گرم زعفران اعلا عمده و جزئی

آنچه در این مقاله می خوانید...

قیمت زعفران در بازار:انواع زعفران در بازار:معرفی زعفران دسته:معرفی زعفران پوشال:زعفران سرگل و پوشال چه تفاوتی دارند؟زعفران نگین پوشال یا پوشال نگین چیست؟زعفران سفید یا کنج:آیا قیمت زعفران شرکت ما در مقایسه با فروشگاه های دیگر بالاتر است؟نحوه نگهداری زعفران:بسته بندی مناسب برای نگهداری زعفران:زعفران يک گرمی:خرید زعفران یک گرمی:شناخت زعفران اصل از تقلبی:قیمت یک مثقال زعفران امروز:
قیمت هر گرم زعفران اعلا عمده و جزئی

آیا می خواهید از قیمت هر گرم زعفران اعلا عمده و جزئی مطلع شوید؟ قیمت خرید عمده زعفران با خرید جزئی چقدر تفاوت دارد؟ آیا با انواع زعفران در بازار آشنایی دارید؟ مناسب ترین بسته بندی برای نگهداری زعفران کدام است؟ چگونه می توان زعفران اصل را از زعفران تقلبی تشخیص داد؟

قیمت زعفران در بازار:

قیمت زعفران در بازار

قیمت زعفران در بازار، علی‌­الخصوص در بازار ایران توسط فروشگاه­های مختلف تا حدود قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است. اما قیمت واقعی زعفران خالص چقدر است؟

وقتی درباره قیمت زعفران می‌پرسیم، اولین سوالی که مطرح می­شود این است که «منظور از زعفران، چه زعفرانی است؟»

پس بهتر است اول انواع زعفران را بشناسیم و بعد به سراغ قیمت­ها برویم.

انواع زعفران در بازار:

زعفران دارای انواع متفاوتی است که با قیمت های مختلف در بازار وجود دارد. زعفران در ایران به سه دسته اصلی تقسیم می شود. سه دسته اصلی زعفران عبارتند از:

 1. دسته   
 2. پوشال 
 3. سرگل   

منظور از انواع زعفران در تقسیم‌بندی مربوط به بخش قرمز و زرد رنگ زعفران می باشد در نظر داشته باشید که منظور از کلاله، قسمت قرمز رنگ و منظور از خامه، بخش زرد رنگ رشته زعفران است.

در ادامه درباره قیمت هر گرم زعفران اعلا عمده و جزئی و انواع زعفران بیشتر صحبت می کنیم.

انواع زعفران در بازار

معرفی زعفران دسته:

 • زعفران دسته در درجه‌بندی سازمان ملی استاندارد و نیز استاندارد 1-259، زعفران رشته‌ای درجه 4 نام دارد
 • قدرت رنگ دهی زعفران دسته بین 120 تا 150 واحد است و دارای مشخصات زیر است
 • اصلی‌ترین و پایه‌ای ترین نوع زعفران است
 • از کنار هم چیده شدن و خشک شدن تمامی یک رشته زعفران (شامل کلاله و خامه) به‌دست می‌آید
 • بخش خامه معمولا 3 تا 5 میلیمتر می باشد و کلاله بستگی به کیفیت زعفران بلندتر یا کوتاه‌تر می باشد
 •  چینش رشته‌ها در زعفران دسته بر روی هم یا به حالت یک‌سویه و یا دوسویه می‌باشد

معرفی زعفران پوشال:

قیمت زعفران پوشال

 • در زعفران پوشال بخش کلاله قرمز رنگ رشته زعفران به همراه 1 تا 3 میلیمتر از بخش خامه زرد رنگ است
 • به دلیل اینکه در این نوع زعفران کلاله بیشتر می باشد قدرت رنگ دهی بیشتری نسبت به زعفران دسته دارد
 • قدرت رنگ دهی زعفران پوشال 170 تا 210 می باشد
 • به دلیل اتصال کلاله به خامه و کاهش احتمال تقلبی بودن، این نوع زعفران اعتماد بیشتری از خریداران جلب کرده است
 • زعفران رشته‌ای درجه یک، درجه 2 و درجه 3 در خانواده زعفران پوشال قرار می‌گیرد

زعفران سرگل و پوشال چه تفاوتی دارند؟

تفاوت زعفران سرگل و پوشال

در زعفران سرگل، بخش خامه (ریشه) وجود ندارد و کلاله‌های کاملا قرمز رنگ به‌صورت جدا از هم می باشند، زعفران خالص را تشکیل می‌دهند.

عناوین سرقلم، سرریشه و ممتاز را علاوه بر سرگل، برای این نوع زعفران بکار می‌برند.

آیا می دانید زعفران سرگل و پوشال چه تفاوتی دارند؟

در برخی موارد از زعفران پوشال به نام سرگل نیز یاد می‌شود که در این صورت به دو نوع سرگل نگین و سرگل ممتاز تقسیم می‌شود.

سرگل نگین در واقع همان تعریف بالا از زعفران سرگل بوده وسرگل ممتاز در واقع بخشی از خامه زرد رنگ را نیز به همراه دارد.

زعفران نگین پوشال یا پوشال نگین چیست؟

زعفران نگین پوشال نوع خاصی از زعفران پوشال می باشد. آیا می دانید زعفران نگین پوشال یا پوشال نگین چیست؟

در زعفران نگین پوشال رشته‌های سه‌شاخه‌ای کلاله قرمز رنگ و ضخیم و بدون قسمت خامه (زردرنگ) از میان رشته‌های موجود جدا شده و زعفرانی حجیم تهیه می‌شود

فاخرترین و گران‌بهاترین نوع زعفران زعفران پوشال نگین است. بالاترین قدرت رنگ‌دهی (بین ۲۳۰ تا ۲۷۰ واحد) را دارد.

در سال‌های مختلف معمولا روند رو کاهشی داشته است زیرا تولید و فروش زعفران پوشال نگین، به دلیل پروسه زمانبر و پرهزینه و فعالیت بیشتری که برای فرآوری لازم دارد. در برخی موارد این نوع زعفران را به نام سوپر نگین نیز می‌نامند.

زعفران سفید یا کنج:

زعفران سفید یا کنج

با جدا کردن زعفران سرگل از دسته، قسمت ریشه باقی می‌ماند که در ایران به آن زعفران سفید و یا کنج گفته می‌شود.

 برخلاف تصور برخی افراد مبنی بر اینکه کنج، نسبت به سرگل عطر بیشتری دارد مواد ارزشمند زعفران تنها در کلاله قرمز رنگ آن نهفته است.

به دلیل وجود رطوبت بیشتر در خامه، عطر بیشتری از خامه به مشام می‌رسد. کنج زعفران جزء دسته‌بندی انواع زعفران قرار نمی‌گیرد اما به دلیل رنگ و ظاهر زیبای آن و اینکه امکان تقلب ندارد، مورد توجه قرار می‌گیرد.

در ادامه درباره تعیین قیمت هر گرم زعفران در بازار بیشتر صحبت می کنیم.

آیا قیمت زعفران شرکت ما در مقایسه با فروشگاه های دیگر بالاتر است؟

زعفران در بازار بازه قیمتی به نسبت بزرگی دارد اما در اکثر موارد یک یا دو کشاورز هستند که قیمت هایی در سطح پایین ترین قیمت های بازار دارند. شما اگر دارای حساسیت قیمتی هستید، می توانید از این کشاورزها خرید کنید.

آیا قیمت زعفران شرکت ما در مقایسه با فروشگاه های دیگر بالاتر است؟

به صورت کلی برنامه کاری شرکت ما ارائه زعفران تست شده در آزمایشگاه و در نتیجه کیفیت مشخص است. همچنین کوتاه کردن زنجیره تامین با هدف افزایش درآمد کشاورزانی که زعفران با کیفیت بالا تولید می کنند.

شما از هر نوع خودرو، یک کیفیت متناسب با قیمت آن خودرو را انتظار دارید. زعفران فاکتورهای کیفی بسیار متعددی دارد. اگر شما فردی هستید که قبل از قیمت، مواردی مانند کیفیت، سلامت و اصالت محصولات غذایی برای شما اهمیت دارد، احتمال زیاد شرکت ما بهترین محل برای تامین زعفران شماست.

ما در شرکتمان کنترل می کنیم تا فقط کشاورزها بتوانند زعفران تولیدی خودشان را بفروش برسانند.

قیمت زعفران قائنات

نحوه نگهداری زعفران:

با توجه به خواص استثنایی زعفران می توان گفت که این محصول به عنوان یکی از چاشنی های مورد پسند در غذاهای مردم سراسر جهان شناخته می شد که کاربرد بسیاری دارد.

زعفران علاوه بر طعم، رنگ و بوی بسیار خوبی که دارد، خواص منحصر به فردی هم دارد که استفاده ازآن می تواند باعث پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها شود.

با این وجود علاوه بر اینکه می توان از زعفران در انواع غذاها به عنوان چاشنی استفاده کرد دیده شده  که در داروسازی هم از این ادویه استفاده های زیادی می شود. توجه داشته باشید که لازم است در نحوه نگهداری زعفران نکاتی را مد نظر قرار دهید تا این داروی گیاهی خواص خودش را به راحتی از دست ندهد.

نکته بسیار مهمی که در نحوه نگهداری زعفران باید به آن توجه کنید، محیط قرارگیری این ادویه است که باید خشک و البته خنک باشد. چرا که اگر در شرایط نامطلوب از این ادویه نگهداری شود در طول زمان کوتاهی خواص، طعم و رنگ خودش را از دست می دهد و دیگر زعفران شما کیفیت و کارایی اولیه را ندارد.

بسته بندی مناسب برای نگهداری زعفران:

بسته بندی مناسب برای نگهداری زعفران

ذخیره سازی زعفران به بهترین نحو در ظروف بسته بندی مناسب یکی از موارد مهم است که باید به آن توجه کنید؛ بنابراین انتخاب بسته بندی مناسب برای نحوه نگهداری زعفران از اهمیت زیادی برخوردار است.

این ادویه مثل دیگر ادویه ها دارای مقدار رطوبت کمی هست که رطوبت آن می تواند با رطوبت نسبی محیط تغییر کند و این امر در کاهش کیفیت آن تاثیر بسیاری می گذارد. با این وجود اگر بسته بندی درستی برای زعفران انتخاب شود، به طور حتم این امر مانع تغییر رطوبت این محصول می شود.

در این بین استفاده از ظروف فلزی و یا در مرحله بعد ظروف شیشه ای می تواند مناسب ‌ترین ظروف برای نگهداری زعفران باشد. ظروف پلاستیکی برای نگهداری زعفران چندان مناسب نیستند زیرا جنس این ظرف ها باعث میشود که زعفران خاصیت خود را از دست بدهد.

بنابراین بهتراست از استفاده این نوع ظروف صرف نظر کنید. از طرفی، در صورت استفاده از ظرف شیشه ای برای نگهداری زعفران، باید این نوع ظروف را در زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید؛ چون نور خورشید باعث تغییر رنگ و افت چشمگیر کیفیت زعفران در مدت زمانی کوتاه می شود.

زعفران يک گرمی:

زعفران يک گرمی

زعفران ضد افسردگي و نشاط آور، سرشار از آنتي اکسيدان ضد سرطان، خون ساز، جلوگيري از آلزايمر، تقويت ديد چشم، تنظيم کننده فشار خون و… میباشد که به طلای سرخ مشهور است.

زعفران یک گرمی یکی از بسته بندی های شرکت ما است که می توانید آنرا از طریق وبسایت تهیه کنید. خرید یک گرم زعفران به صورت بسته بندی از طریق سایت امکان پذیر است. برای خرید، مشاوره و ثبت سفارش می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.

شما می توانید این زعفران را با کیفیت مناسب به صورت پاکتی یا ظروف مورد نظر تهیه فرمایید. قبل از بسته بندی همکاران ما زعفران را از نظر کیفیت و رنگ دهی مورد آزمایش قرار می دهند. زعفران موجود در این بسته بندی ها زعفران منطقه قائنات خراسان است.

خرید زعفران یک گرمی:

خرید زعفران یک گرمی

انواع بسته بندی های یک گرمی زعفران بیشتر به عنوان سوغات و تحفه هدیه به دوستان و آشنایان، استفاده می شود. زعفران در وزنهای یک گرم دارای تنوع بسیار بالا در بسته بندی است که بنا به سلیقه و سفارش مشتری تعیین می گردد.

زعفران یک گرمی یکی دیگر از محصولات زعفران عمده است که از زعفران قاینات و در بسته های یک گرمی تهیه شده است. شما عزیزان می توانید از این محصول به عنوان سوغات برای دوستان و آشنایان خود استفاده کنید.

همچنین این محصول دارای تنوع بسیار بالایی در بسته بندی است که بسته بندی آن بنا به سلیقه مشتری تعیین می شود. برای خرید زعفران یک گرمی قائنات در بسته بندی های جدید  و یا در وزن های مثقالی می‌توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

در ادامه درباره قیمت هر گرم زعفران اعلا و نحوه تشخیص زعفران اصل از تقلبی بیشتر صحبت می کنیم.

شناخت زعفران اصل از تقلبی:

زعفران به عنوان یکی از محبوب ترین ادویه های شرقی شناخته می شود. این ادویه خوش طعم از گل زعفران تهیه می شود.

به دلیل این که امروزه زعفران در مناطق مختلف کشور، کشت می شود، این محصول با کیفیت های متنوعی در سایت های مختلف عرضه می شود.

اما همانطور که احتمالا می دانید بالاترین کیفیت زعفران متعلق به زعفران قاینات است.

گرانبها بودن زعفران از یک طرف و شهرت زعفران قائنات از طرف دیگر سبب شده بسیاری از افراد سودجو به فکر تقلب در زعفران باشد. مراکز زیادی هستند که انواع بی کیفیت زعفران را به جای زعفران اصل و مرغوب می فروشند. آیا می‌دانید راه های شناخت زعفران اصل از تقلبی چیست؟

نکته ای که در مورد زعفران با کیفیت باید به آن توجه کنید این است که زعفران با کیفیت، به آرامی رنگ می دهد و همچنین کمی طعم تلخی دارد، در غیر این صورت اگر زعفرانی که تهیه می کنید به سرعت رنگ می دهد باید به کیفیت آن شک کنید، چون ممکن است در تهیه آن از مواد افزودنی استفاده شده باشد.

ما در مجموعه زعفران عمده از زعفران اصل قاینات برای تهیه محصولات زعفران خود استفاده می کنیم و از این جهت برای کیفیت زعفران می توانیم به شما تضمین بدهیم.

قیمت یک مثقال زعفران امروز:

قیمت یک مثقال زعفران امروز

بسیاری از افراد که به دنبال خرید زعفران به صورت بسته بندی و گرمی یا مثقالی هستند، دوست دارند که زعفرانشان را از جاهای ارزان تهیه کنند بنابراین همیشه به دنبال قیمت یک مثقال زعفران به صورت روزانه هستند.

به دلیل اینکه زعفران دارای کیفیت های متفاوتی است صرفا ارزان قیمت بودن زعفران نباید ملاک ما برای خرید زعفران باشد. نکته دیگر این است که قیمت یک مثقال زعفران همیشه از قیمت یک گرم زعفران بیشتر است چرا که هر مثقال زعفران معادل 4.608 گرم زعفران است.

برای خرید زعفران مثقالی می‌توان آن را در بسته بندی های مختلف شامل بسته بندی پاکتی، آذین، اطلسی، گوهر و خاتم تهیه نمود. هر کدام از این ظروف در طرح ها و رنگ های مختلف بوده و قیمت های متفاوتی دارند.

با توجه به آنچه گفته شد قیمت یک مثقال زعفران امروز بسته به نوع زعفران، درجه کیفیت آن، نوع ظروف بسته بندی و قیمت روز زعفران در بازار متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت روز زعفران مثقالی می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت خرید زعفران میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران عمده شماره موبایل: 09153363715
واتس آپ زعفران عمده واتس آپ: 09153363715
کانال تلگرام زعفران عمده تلگرام: ورود به کانال تلگرام

قیمت لحظه ای زعفران فروشگاه عمده

لیست قیمت روز زعفران

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.
نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی65 میلیون و 700 هزار تومان
زعفران سرگل صادراتی63 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
زعفران سرگل معمولی60 میلیون تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران عمده شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

اقای قربانی

اقای قربانی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید

پیام در واتساپ