قیمت زعفران مثقالی سال 1402

آنچه در این مقاله می خوانید...

زعفران ایرانی:قیمت زعفران چقدر است؟روشهای شناخت زعفران اصل از تقلبی:انواع زعفران کدامند؟روش نگهداری زعفران:بسته بندی زعفران:بهترین شهر برای خرید زعفران کجاست؟قیمت زعفران به چه عواملی بستگی دارد؟فروش زعفران نیم مثقالی:فروش زعفران یک مثقالی ممتاز:قیمت هر مثقال زعفران امروز:خرید زعفران نیم مثقالی با بسته بندی های متنوع:
قیمت زعفران مثقالی سال 1402

قیمت زعفران مثقالی سال 1402 چند است؟ قیمت زعفران مثقالی در بازار چند است؟ با توجه به شیوع کرونا؛ قیمت زعفران در بازار چه تغییری خواهد کرد؟ قیمت هر مثقال زعفران امسالی با قیمت یک مثقال زعفران پارسالی چقدر تفاوت دارد؟ بهترین زعفران چه زعفرانی است؟

زعفران ایرانی:

قیمت زعفران

همه دنیا با زعفران و خواص آن آشنا هستند. زعفران ضد افسردگي و نشاط آور، سرشار از آنتي اكسيدان و ضد سرطان، خون ساز، جلوگيري از آلزايمر، تقويت ديد چشم، تنظيم کننده فشار خون و… میباشد که به طلای سرخ مشهور است. 

زعفران یک ماده غذایی گران قیمت بوده که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف و استفاده های شخصی و روزمره دارد. عمده زعفران دنیا در ایران و در استان خراسان تولید می شود و زعفران ایران از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر کشورها برخوردار است.

قیمت زعفران چقدر است؟

یکی از مزیت های بزرگ گیاه زعفران، عدم نیاز به آب فراوان و مراقبت های ویژه است. یک پیاز زعفران تا 7 سال امکان رویش و برداشت دارد.

زعفران به عنوان یک ادویه نیز به کار می رود و علاوه بر خواص درمانی اش برای بهبود طعم و رنگ غذاها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت هر مثقال زعفران با توجه به کیفیت و اصل بودن آن می تواند متفاوت باشد و لازم است این نکته را در هنگام خرید زعفران در نظر بگیرید.

روشهای شناخت زعفران اصل از تقلبی:

بسته بندی زعفران

متاسفانه به دلیل قیمت بالا و گران بها بودن زعفران، سوءاستفاده و تقلب های زیادی در فروش این محصول صورت می گیرد.

مصرف کنندگان زعفران برای خرید این محصول حتما باید از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید زعفران کنند. با این حال برای شناسایی زعفران اصل از تقلبی موارد زیر را در نظر بگیرید:

 اولین معیارها برای خرید زعفران، توجه به ظاهر این محصول است. کلاله زعفران که در واقع بخش اصلی آن است، در قسمت بالا به شکل شیپور بوده و در قسمت انتهایی باریک می شود. مزه زعفران نسبتا تلخ است و گاها هیچ گونه طعمی ندارد، اما عطر آن شیرین است.

کمی از کلاله را در دهان خود بگذارید، اگر شیرین بود زعفران تقلبی است. افراد متقلب برای زیاد کردن وزن زعفران، آن را به شکر و عسل آغشته می کنند.

روش دیگر تشخیص زعفران اصل از تقلبی، انداختن مقدار کمی از آن درون آب است. زعفران اصلی نسبت به نوع تقلبی، قدرت رنگ دهی کمتری دارد. زعفران تقلبی به سرعت رنگ خود را از دست می دهد و پس از در آوردن از آب، رنگش تغییر کرده و به روشنی رفته است.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که قیمت مثقالی و گرمی زعفران همیشه زیاد بوده است. پس اگر با محصولی رو به رو شدید که نرخ آن از قیمت متعارف کمتر است، به اصل بودن آن شک کنید.

برای خرید زعفران اصل قائنات و اطلاع از قیمت زعفران امروز می توانید با ما تماس بگیرید.

انواع زعفران کدامند؟

فروش زعفران یک مثقالی ممتاز

زعفران انواع مختلفی نداشته و همه آنها از گل زعفران به دست می آید. اصطلاح انواع زعفران در واقع به جدا کردن کلاله از خامه زعفران مربوط می شود که انواع مختلف زعفران را تشکیل می دهد.

بر اساس این توضیح، انواع زعفران شامل نگین، سر گل، پوشال، خامه و دخترپیچ است. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی برادران حسینی می توانید از قیمت زعفران آگاه شده و اقدام به خرید زعفران کنید.

روش نگهداری زعفران:

یکی از مهم ترین مسائل در مورد زعفران روش نگهداری مناسب و اصولی آن می باشد. چرا که این ادویه بسیار گران قیمت است و اگر به درستی نگهداری نشود می تواند عطر و بوی خود و از همه مهمتر خواص فوق العاده خود را از دست بدهد.

در نگهداری از زعفران باید به چند نکته توجه داشته باشید. اول اینکه زعفران را باید در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

برای نگهداری بهتر بو و طعم زعفران اجازه ندهید خیلی دم بکشد. چرا که وقتی زمان دم کشیدن طولانی شود اسانس فرار زعفران نیز تبخیر شده و خاصیت خودش را از دست می دهد. زمانی که بوی زعفران را کمی در خانه احساس کردید فرآیند دم کردن را متوقف کنید.

بسته بندی زعفران:

خرید زعفران نیم مثقالی

بسته بندی زعفران باید کاملا ایزوله باشد و هیچگونه منفذ ورودی برای هوا نداشته باشد. سعی کنید زعفران ها را در بسته های کوچک تر نگهداری کنید تا در صورت لزوم استفاده فقط همان یک بسته را باز کنید و نیازی نباشد کل بسته زعفران را باز کرده و مورد استفاده قرار دهید.

بهتر است به جای استفاده از ظرف های پلاستیکی از ظرف های شیشه ای یا فلزی برای بسته بندی و محافظت از زعفران بهره ببرید.

بهترین شهر برای خرید زعفران کجاست؟

زعفران در شهرهای مختلفی به فروش می رسد، اما بیش از 90 درصد زعفران دنیا در خراسان تولید می شود. با توجه به این می توان شهر قائن را بهترین شهر برای خرید زعفران در نظر گرفت. چرا که با کیفیت ترین زعفران ها با قیمت های مناسب در این شهر عرضه می شود.

برای خرید زعفران قائنات و اطلاع از قیمت زعفران مثقالی می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت زعفران به چه عواملی بستگی دارد؟

زعفران یکی از گران ترین ادویه های دنیا می باشد. علت این گرانی نوع کاشت و برداشت این محصول می باشد. یکی از عوامل گرانی زعفران نیاز داشتن به نیروی انسانی فراوان می باشد.

نوع زعفرانی که تولید می شود و درشتی و ضخامت رشته های زعفران مهمترین عامل تعیین کننده قیمت زعفران است. جنس ظروفی که برای بسته بندی زعفران استفاده می شود نیز روی قیمت زعفران اثرگذار است.

زمان خرید زعفران نیز مهم است چرا که متناسب با آن بازه زمانی، میزان عرضه و تقاضای زعفران در بازار متفاوت است. به عنوان مثال در فصل برداشت زعفران، عرضه زعفران به بازار بیشتر شده و قیمت آن معمولاً ارزانتر است.

میزان تولید سالانه زعفران نیز روی قیمت زعفران تاثیر گذار است. به عنوان مثال در سال 1400 با کاهش 50 تا 70 درصدی تولید زعفران در استان‌های خراسان، با افزایش دو تا سه برابری قیمت زعفران رو به رو بودیم.

در حال حاضر با توجه به کاهش قیمت زعفران به دلیل کاهش تقاضای خرید در بازارهای جهانی پیش بینی می شود قیمت زعفران در سال 1402 نیز نوسانات چندانی نداشته باشد.

فروش زعفران نیم مثقالی:

فروش زعفران نیم مثقالی

زعفران نیم مثقالی یکی از بسته بندی های شرکت ما است که می توانید آن را از طریق وبسایت تهیه کنید. فروش زعفران نیم مثقالی با بسته بندی های متنوع در شرکت ما انجام می شود. وزن این بسته بندی شامل 2.31 گرم زعفران خالص یعنی معادل نیم مثقال زعفران است.

هر نیم مثقال زعفران معادل 2.3 گرم است که شما می توانید زعفران دوگرمی را نیز مشاهده کنید که مقدار آن کمی از نیم مثقال زعفران کمتر است.

ممکن است افرادی زعفران 2 گرمی را به عنوان زعفران نیم مثقالی بفروشند اما دو گرم زعفران از نیم مثقال 0.3 گرم کمتر است. پس توجه داشته باشید که سودجویان از این روش سو استفاده نکنند. برای اطلاع از قیمت هر مثقال زعفران می توانید هم اکنون با ما تماس بگیرید.

فروش زعفران یک مثقالی ممتاز:

یکی دیگر از محصولات ما بسته بندی های یک مثقالی می باشد. انواع زعفران ممتاز، نگین و پوشال در وزن های یک مثقال خالص اندازه گیری شده و در ظروف مختلف بسته بندی می شود. فروش زعفران یک مثقالی ممتاز نسبت به سایر انواع زعفران بیشتر بوده چرا که مقرون به صرفه تر برای بازار داخل می باشد.

زعفران موجود در این بسته بندی ها زعفران سرگل است. زعفران سرگل باید یک دست باشد. رنگ دهی زعفران یک مثقالی سرگل بسیار مناسب است که رنگ دهی آن مربوط به ماده ای به اسم کروسین است.

برای خرید زعفران در وزن های مختلف و اطلاع از قیمت زعفران سال 1402 می توانید با ما تماس بگیرید.

قیمت هر مثقال زعفران امروز:

قیمت هر مثقال زعفران امروز

همانطور که اشاره کردیم بسته بندی های زعفران مختلف است که در وزن های مثقالی و گرمی به فروش می‌رسد.

زعفران نیز به چهار نوع مختلف تقسیم بندی می شود که هر کدام درجه کیفیت های متفاوت دارد. بنابراین تنوع زعفران از نظر نوع و درجه کیفیت و بسته بندی طیف وسیعی دارد. بعلاوه قیمت زعفران که کالای صادراتی و لوکس است تحت تاثیر نرخ ارز قرار می گیرد و ثابت نیست. به همین دلیل ارائه لیست قیمت روز زعفران در این مطلب امکان پذیر نیست.

اگر می خواهید از قیمت هر مثقال زعفران امروز مطلع شوید می توانید با ما ارتباط بگیرید.

خرید زعفران نیم مثقالی با بسته بندی های متنوع:

هر مثقال زعفران معادل ۴.۶۱ گرم زعفران می باشد بنابراین نیم مثقال زعفران حدود ۲.۳۱ گرم زعفران است. به همین نسبت قیمت زعفران مثقالی از قیمت زعفران نیم مثقالی بیشتر است.

شما می‌توانید زعفران سرگل، زعفران نگین و زعفران پوشال را در وزن های نیم مثقال و یک مثقال با بسته بندی های دلخواه و متناسب با حوزه کاریتان سفارش دهید. از نظر حجم سفارشی محدودیتی وجود ندارد و می توانید چندین کیلو زعفران را در وزن های مختلف با بسته بندی های متنوع خریداری کنید. 

خرید زعفران نیم مثقالی با بسته بندی های متنوع از طریق سایت امکان پذیر است. زعفران نیم مثقالی محصول منطقه قائنات است. برای خرید، مشاوره و ثبت سفارش می توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.

شما می توانید انواع زعفران را با کیفیت مناسب در بسته بندی های پاکتی، آذین، اطلسی و خاتم فلزی از مجموعه ما تهیه فرمایید. امکان ارسال و ثبت سفارش برای تمام استان های کشور امکان پذیر است. بازه ارسال کالا تا رسیدن به دست مشتری یک تا 4 روز کاری است. 

جهت خرید زعفران میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران عمده شماره موبایل: 09153363715
واتس آپ زعفران عمده واتس آپ: 09153363715
کانال تلگرام زعفران عمده تلگرام: ورود به کانال تلگرام

قیمت لحظه ای زعفران فروشگاه عمده

لیست قیمت روز زعفران

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.
نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی65 میلیون و 700 هزار تومان
زعفران سرگل صادراتی63 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
زعفران سرگل معمولی60 میلیون تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران عمده شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

اقای قربانی

اقای قربانی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید

پیام در واتساپ