پیش بینی قیمت فروش زعفران در سال 1403

آنچه در این مقاله می خوانید...

بازار فروش زعفران در داخل:فروش زعفران در بازارهای جهانی:عوامل موثر در فروش زعفران در بازار خارج:عوامل موثر در فروش زعفران در داخل ایران:خرید و فروش زعفران فله:پیش بینی بازار خرید و فروش زعفران:تشخیص زعفران اصل:علت تفاوت قیمت فروش زعفران:پیش‌ بینی قیمت فروش زعفران:قیمت خرید زعفران از کشاورز:
پیش بینی قیمت فروش زعفران در سال

آیا می خواهید بدانید پیش بینی قیمت فروش زعفران در سال 1403 چطور خواهد بود؟ قیمت خرید زعفران از کشاورز در سال آینده چقدر خواهد بود؟ وارد شدن بورس به بازار زعفران چه تاثیری بر قیمت زعفران خواهد داشت؟ سود فروش زعفران در بازار داخل و خارج چقدر است؟ عوامل موثر در بازار فروش زعفران کدامند؟

اگر می خواهید به پاسخ این سوالات برسید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب عوامل موثر بر پیش بینی قیمت فروش زعفران را به طور کامل بیان خواهیم کرد تا چنانچه قصد خرید یا فروش زعفران را دارید ابتدا آگاهی خود را در زمینه بازار خرید و فروش زعفران کامل تر کنید.

بازار فروش زعفران در داخل:

بازار فروش زعفران در داخل

از آنجایی که سود بازار فروش زعفران صادراتی چشمگیر است، هر ساله افراد زیادی به خرید و فروش زعفران حتی به عنوان شغل دوم رو می آورند.

فروش زعفران در بازارهای داخلی زعفران و خارجی در سود و روش توزیع تفاوت های بسیاری دارد. در بازار داخل فروش زعفران به دو صورت انجام می شود:

  1.  فروش زعفران فله (جهت سالم ماندن زعفران بزرگترین بسته بندی فله نیم کیلو است)
  2.  فروش زعفران بسته بندی شده

هزینه عرضه زعفران در بسته بندی‌های کوچک و باکیفیت که مطابق با استانداردهای جهانی باشد بالاتر از فله است، ضمن اینکه عرضه به شکل بسته بندی‌های کوچک نیاز به هزینه زیادی برای پخش مویرگی در فروشگاه‌های کشورهای هدف صادراتی دارد.

فروش زعفران فله برای مصارف صنعتی، و فروش زعفران در بسته بندی‌های کوچک برای مصارف خانگی است.

فروش زعفران در بازارهای جهانی:

فروش زعفران در بازارهای جهانی

در سال گذشته ایران حدود 236 تن زعفران به ارزش بیش از 326 میلیون دلار صادر کرده است البته قیمت فروش زعفران در بازار جهانی تفاوتهایی دارد. یکی از مهمترین عوامل، نوسانات بهای ارز است.

با توجه به عدم ثبات ارزی در کشور، نرخ برابری ارز در خصوص زعفران هر ساله شکاف بیشتری را بین قیمت بازار داخل و خارج ایجاد می کند بطوریکه اخیرا قیمت زعفران در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ دنیا مانند فروشگاه زنجیره ای وال مارت آمریکا تا ۹۱ میلیون تومان به ازا هر کیلو نیز رسید.

قیمت زعفران با توجه به نوع زعفران، اعم از پوشال، پوشال مرغوب، نگین، سرگل و ممتاز، قیمت گذاری می‌شود. این زعفران با قیمتی حدود ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان به کشوری مثل امارات فروخته می شود.

در ادامه درباره عوامل موثر بر پیش بینی قیمت فروش زعفران در سال 1403 بیشتر صحبت می کنیم.

عوامل موثر در فروش زعفران در بازار خارج:

حجم عمده زعفران ایران با وزن بالای ۳۰ گرم به دیگر کشورها صادر می شود.

طبق آمار گمرک، زعفران ایرانی فاقد بسته بندی و در حجم های کیلویی در گونی از کشور خارج می شود و ۳۰ تا ۴۰ % آن به کشور امارات منتقل شده و ۲۰ تا ۳۰ % آن نیز وارد کشور اسپانیا می شود؛ حدود ۱۰ درصد آن نیز به کشور عراق منتقل می شود.

به نظر شما عوامل موثر در فروش زعفران در بازار خارج کدامند؟

خریداران در کشور امارات عمدتاً متشکل از شرکتی با یک شریک ایرانی و یک شریک خارجی اغلب با ملیت اماراتی، اسپانیایی، پرتغالی و یا آمریکایی است. این شرکت ها زعفران ایرانی را با بسته بندی خود به نام کشوری مثل اسپانیا تولید شده در امارات، به کشورهای هدف صادر می کنند.

قیمت یک گرم زعفران در فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی مثل وال مارت و کروگر حدود 30 دلار بوده است.

با وجود اینکه حدود ۹۵ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود اما توزیع زعفران در دنیا توسط کشورهای اروپایی و خارجی مخصوصاً کشور اسپانیا صورت می‌گیرد و دنیا زعفران تولید شده ایران را به نام اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی می‌شناسد.

عوامل موثر در فروش زعفران در داخل ایران:

یکی از مهمترین عوامل موثر در فروش زعفران در بازار داخل ایران، پایین بودن قدرت چانه زنی تولید کننده یا توزیع کننده است. این امر باعث شده که متقاضی تعیین کننده قیمت باشد.

البته موارد دیگری هم در این  افزایش و کاهش قیمت زعفران موثر است. سیاست های دولت و همچنین ورود برخی دلالان در این عرصه نیز باعث نوسانات قیمت طلای سرخ شده است.

زعفران عمده سعی دارد بهترین زعفران را با قیمت منصفانه به متقاضیان گرامی تقدیم کند. چنانچه قصد خرید و صادرات زعفران درجه یک را دارید، می توانید با متخصصان شرکت ما در ارتباط شوید.

خرید و فروش زعفران فله:

خرید و فروش زعفران فله

نوع و کیفیت زعفران ارتباط مستقیم با قیمت زعفران دارد. قیمت پایین ترین کیفیت زعفران صادراتی 9 میلیون تومان و قیمت بالاترین کیفیت زعفران صادراتی 16 میلیون تومان است. البته این قیمت زعفران مربوط به این ماه بوده است.

قیمت ارز بر قیمت زعفران (این طلای سرخ) تاثیرگذار است.

در بازار خرید و فروش زعفران فله قیمت بسته بندی های زعفران متفاوت است (زعفران آسیب پذیر است و برای حفظ کیفیت و ظاهر زعفران فله باید در بسته بندی های مخصوص قرار گیرد)

قیمت شرکت های عرضه کننده باهم متفاوت است.

داشتن مجوزهای بهداشت و سلامت محصول بر قیمت زعفران موثر است.

اما مهمترین عامل در تعیین قیمت، مقدار سفارش است. بر اساس مقدار سفارش، شما حتما زعفران را با تخفیف های ویژه دریافت خواهید کرد.

پیش بینی بازار خرید و فروش زعفران:

خرید و فروش هر کیلو زعفران در بازار ایران

خرید و فروش هر کیلو زعفران در بازار ایران به صورت فله در عمده فروشی ها انجام می شود.

هنگام خرید زعفران بصورت کیلویی و فله خیلی مهم است که قبل از ثبت سفارش نهایی، مخاطب نمونه زعفران را از نزدیک ببیند و با کیفیت و عطر و رنگ آن آشنا شود و در صورت تایید ثبت سفارش نهایی را انجام دهد.

مشاوران شرکت ما در کنار شما هستند تا پرسودترین زعفران را با توجه به کاربرد و سابقه تقاضا در بازار و کشور مد نظرتان انتخاب کنید. اگر قصد خرید و صادرات زعفران را دارید می توانید همین حالا با کارشناسان ما در ارتباط شوید.

تشخیص زعفران اصل:

زعفران اصل به عنوان لوکس ترین کالای صادراتی در ایران است.

به علت گرانبها بودن زعفران، بازار فروش این محصول از چشم متقلب ها پنهان نمانده است. مخفیانه ترین و پنهان ترین تقلب در خرید و فروش هر کیلو زعفران اصل این است که:

برخی افراد به به دنبال قیمت ارزان و با کیفیت هستند، دقیقا درهمین بازار عده ای با مخلوط کردن انواع زعفران (برای مثل یک کیلو زعفران سوپر نگین با چند کیلو زعفران سرگل یا سرگل پوشال) این محصول را به اسم زعفران درجه یک با قیمت پایین تر به فروش می رسانند. درحالی که مخاطب به ظاهر زعفران می بیند، اما کیفیت ها متفاوت است. این پنهانی ترین تقلب در فروش زعفران است و متاسفانه بسیار هم رواج دارد.

یکی از راه های تشخیص زعفران اصل این است که با یک پر از بهترین زعفران صادراتی، می توانید یک لیوان شربت درست کنید پس تفاوت قدرت رنگ و عطر و طعم را توجه داشته باشید!

علت تفاوت قیمت فروش زعفران:

علت تفاوت قیمت زعفران

شرکت ما صادرکننده زعفران به اکثر کشورها است.  

علت تفاوت قیمت زعفران در این شرکت این است که، ما می توانیم در ایران و یا در کشور مقصد شما زعفران  مورد نیاز شما را تقدیم کنیم. برای تحویل در ایران، ارزش محصول زعفران با پول رایج کشور( تومان) تعیین می شود. برای تحویل در کشور مقصد، قیمتها با دلار و یورو خواهد بود.

بخشی از تفاوت قیمتها مربوط به نوع های مختلف زعفران است.( نوع: نگین،سرگل، پوشال و…)

بخش دیگری از تفاوت قیمتها مربوط به بسته بندی های پیش فرض شرکت و یا پذیرش بسته بندی سفارشی است.

پیش‌ بینی قیمت فروش زعفران:

پیش‌ بینی قیمت زعفران

در اینجا عوامل موثر بر قیمت زعفران را بیان می کنیم که در نظر گرفتن این عوامل به پیش بینی قیمت فروش زعفران کمک می کند:

1.صادرات ضعیف زعفران:

زعفران ایران به کشورهای چین، هند، ایتالیا، اسپانیا، امارات، عمان و … صادر می‌شود البته برای صادرات به چین، ابتدا زعفران به هنگ‌کنگ می‌رود و از آنجا به چین فرستاده می‌شود و برای صادرات به هند، ابتدا زعفران به افغانستان صادر می‌شود و از آنجا به هند صادر می‌شود.

کرونا ویروس، باعث افت شدید تقاضای زعفران به‌عنوان یک کالای لوکس در این کشورها شده است و مازاد عرضه را به وجود می‌آورد.

2.کاهش تقاضای خرید قبل از عید

در ایران بازار فروش زعفران قبل از عید نوروز بسیار داغ است یعنی خانواده‌ها برای مصرف خود در این روزها به سمت خرید زعفران می‌روند و بنگاه‌های فروش زعفران، بسته به پتانسیل فروش خود، زعفران لازم را از کشاورزان یا عمده‌فروشان زعفران تهیه می‌کنند.

به عنوان مثال در سال 99 به دلیل کرونا این تقاضا کم شد و همین عامل مازاد عرضه زعفران را تشدید می‌کند.

3.موجودی بالای زعفران

در سال گذشته طبق گزارش‌ها اعلامی حدود 430 تن زعفران در ایران تولید شده است که بیشتر آن در انبارهای تعاونی روستا، دولت و نزد کشاورزان است. سوال مهم اینجاست که:

در چه زمانی و با چه استراتژی و چه حجمی از این مقدار زعفران عرضه می‌شود؟

4.نزدیکی به فصل برداشت زعفران

فصل برداشت زعفران در ماه آبان است. قیمت زعفران در سال 1402 به دلیل کاهش شدید تولید گل زعفران و کاهش عرضه زعفران به بازار؛ قیمتها افزایش نسبت به سال 1401 داشته است.

5.افزایش سطح زیر کشت زعفران

در این چند سال اخیر، هرساله سطح زیر کشت زعفران در ایران بیشتر می‌شود بدون اینکه بازار فروش این محصول وسیع‌تر شود. طبق گزارش‌ها، امسال میزان سطح زیر کشت زعفران بیشتر می‌شود و همین عامل باعث افزایش مازاد عرضه می‌شود.

به عنوان نمونه در سال 1400 به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی و کمبود بارندگی و تاثیرات آن بر زمینهای زعفران؛ برداشت گل زعفران از زمینهای زراعی کل منطقه کاهش 60 تا 70 درصدی داشته است.

قیمت خرید زعفران از کشاورز:

قیمت خرید زعفران از کشاورز

در این مطلب به طور مفصل در مورد عوامل موثر بر قیمت زعفران و همچنین پیش بینی قیمت فروش زعفران در سال 1402 صحبت کردیم.

قیمت زعفران متناسب با تقاضای شرکت های خریدار زعفران دارد و اگر زعفران توسط کشاورز به بازار عرضه نشود و در مقابل تقاضای زعفران از طریق شرکت‌ها بیشتر شود؛ سبب افزایش قیمت زعفران خواهد شد.

در سال 1402 بعد از فصل برداشت زعفران با افزایش قیمت زعفران در بازار داخل مواجه بودیم. کاهش میزان تولید نسبت به میزان مشابه سال قبل و در نتیجه کاهش عرضه زعفران یکی از دلایل افزایش قیمت بوده است.

 تعطیلی بازار های زعفران در بازار خارج به دلیل تعطیلات کریسمس و در نتیجه کاهش تقاضای خرید، می تواند بر نوسان قیمت زعفران در این بازه تاثیرگذار باشد.

با دور شدن از فصل برداشت زعفران و کاهش عرضه زعفران و با افزایش تقاضای خرید در بازارهای خارجی احتمال افزایش قیمت در سال 1403 وجود دارد.

شرکت های بازرگانی و تاجرانی که صادرات زعفران را انجام می دهند به دلیل شهرت و جایگاه ویژه ای که در بازار دارند باید هر چقدر که مشتریانشان تقاضای خرید دارند برای آنها تامین نمایند در غیر این صورت مشتری خود را از دست خواهند داد.

از طرفی وجود بورس در بازار زعفران تا حدی باعث ثبات قیمت خرید زعفران اصل کشاورز شده است.

جهت خرید زعفران میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای قربانی
شماره تلفن زعفران عمده شماره موبایل: 09153363715
واتس آپ زعفران عمده واتس آپ: 09153363715
کانال تلگرام زعفران عمده تلگرام: ورود به کانال تلگرام

قیمت لحظه ای زعفران فروشگاه عمده

لیست قیمت روز زعفران

در این قسمت شما میتوانید قیمت روز زعفران را به صورت فله و کیلویی مشاهده کنید.
1: سعی کرده ایم قیمت روز زعفران را در بازه 2 تا 3 روز کاری بروز رسانی کنیم.
2: برای اطمینان از قیمت لحظه ای پیشنهاد میکنیم با کارشناس ما تماس بگیرید.
3: تمامی قیمت ها به تومان میباشد.
4: چون عمده فروش هستیم حداقل مقدار سفارش خرید زعفران یک کیلو میباشد.
5: حداقل مقدار سفارش جهت نمونه 100 گرمی میباشد.
نام محصولقیمت هر کیلو زعفران
زعفران نگین صادراتی65 میلیون و 700 هزار تومان
زعفران سرگل صادراتی63 میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
زعفران سرگل معمولی60 میلیون تومان
زعفران پوشال58 میلیون و 500 هزار تومان
مصطفی قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه زعفران عمده شما را به خرید بهترین کیفیت زعفران به صورت بسته بندی شده و فله دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما

اقای قربانی

اقای قربانی

مدیر فروش

سلام، به کمک نیاز دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید

پیام در واتساپ